Předvelikonoční období

Období před velikonocemi, nejvýznamnějšími křesťanskými svátky, je naplněné četnými tradicemi. Na některé tradice jsme nezapomněli ani my v Denním centru Most do života. Nejen že jsme vysmýčili všechny kouty od pavučin a vyzdobili si prostory vlastnoručně vyrobenými velikonočními dekoracemi, ale nezapomněli jsme ani na tradice v kuchyni. Celý týden byl náš jídelníček ve znamení velikonočních pochoutek. Upekli jsme si jidáše, moc dobrou velikonoční nádivku s kopřivami, polévku se všemi dostupnými druhy zeleniny.
Nezapomněli jsme ani na to, že ve středu před velikonocemi se nemá nikdo mračit. Ale vlastně u nás se skoro nikdo nikdy nemračí.
Pánům pomohla Jarča uplést pomlázky, aby jimi mohli trochu v předstihu všechny přítomné dámy "omladit" a za to od nich dostali koledu. Ve čtvrtek jsme si dopřáli i zákusek ve tvaru žlutého kuřátka.

Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny Výrobky z naší dílny
Most do života
  • IČO: 266 78 390
  • Adresa zařízení: Erno Košťála 1015, 530 12 Pardubice
  • Telefon: 464 629 016, 731 788 318
  • E-mail: info@mostdozivota.org
  • Bankovní spojení (ČSOB): 193764620 / 0300